کدبانو گری

ـ شما مي توانيد به راحتي سفيده هاي تخم مرغ را فريز و در مواقع لازم از آنها استفاده كنيد. حتي در صورت لزوم مي توان آنها را مجددا در فريزر گذاشت.
ـ براي پاك كردن لكه قهوه از روي قالي، مقداري آمونياك را با آب گرم مخلوط مي كنيم و محل لكه را با آن مي شوييم. اگر لكه روي لباس باشد، محل لكه را با آمونياك و آب گرم مي شوييم.
ـ اگر روي لباس يا ملافه اي لكه دارو مثل شربت ريخته است، فورا محل مورد نظر را باآب بشوييد. هرگز درمرحله اول از پودر لباسشويي يا صابون استفاده نكنيد.
ـ براي پاك كردن جرم وان و دستشويي، با جوش شيرين و سركه، خميري درست كنيد و با برس روي محل لكه بكشيد.
ـ اگر روي كاشي شما سفيده تخم مرغ ريخته است، مقداري نمك روي آن بپاشيد و پس از چند دقيقه آن را جارو بزنيد.
ـ در فصول باراني اگر ميل نداريدچتر خيس خود را وارد منزل كنيد تكه اي يونوليت كه معمولاً محافظ وسايل الكتريكي نو است، را برداريد و نوك چتر خيس خود را درآن فرو كنيد تا خشك شود.
ـ اگر لباس هاي سفيد شما در اثر آويزان ماندن در كمد كمي زرد شده اند، در آب شست وشوي آنها يك تكه ليموترش بيندازيد، تا دوباره سفيد شوند.
ـ چوب هاي سفيد منزل را مي توانيد با آب ژاول پاك كنيد. 2 قاشق آب ژاول را در يك ليتر آب بريزيد و دستمال گردگيري را آغشته به آن كنيدو و سايل را گردگيري كنيد.
ـ لكه سركه قرمز معمولا به آساني و با شست وشوي ساده پاك نمي شود. چنانچه لباسي آغشته به لك اين مايع شد، بايدفورا آن را با آب سرد بشوييد و بعد صابون بزنيد.
ـ اگر هنگام اتو كردن لباس خود را كمي سوزانديد، يعني رنگ پارچه كمي زرد شد، روي محل سوختگي را با كيسه حمام خيس محكم بكشيد تا نقاط زرد ناپديد شوند. بعد مي توانيد لباس را اتو كنيد.
اگر اين اتفاق براي پارچه هاي كتاني نسبتا ضخيم افتاد، پيازي را به دو نيم كنيد و روي محل سوختگي بماليد لكه هاي زرد برطرف خواهند شد. بعد مي توانيد لباس را مدتي در آب سرد خيس كنيد و بشوييد.
ـ اگر به ديوار پشت شوفاژ، ورقه آلومينيومي بچسبانيد، حرارت شوفاژ بهتر درفضا پخش مي شود. البته مي توان براي اين منظور از ورق هاي عايق هم استفاده كرد. دراين صورت مصرف سوخت و گاز شما كمتر مي شود.
ـ اگر به دليلي مجبور هستيد درخانه گچ درست كنيد آن را به راحتي با قاشق چوبي هم بزنيد. ابتدا آب را بريزيد و بعد گچ را اضافه كنيد و مرتب هم بزنيد. اگر مي خواهيد گچ شما زودتر خشك شود، آن رابا آب گرم درست كنيد.
  
نویسنده : مريم ميلانی ; ساعت ۱:۱٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ دی ،۱۳۸۱