نقش تخم مرغ در جلوگيري از سرطان سينه

مصرف زياد تخم مرغ و مواد حاوي فيبر و چربيهاي گياهي در دوران جواني، خطر ابتلا به سرطان را كاهش مي دهد.
به نقل از پزشكان آمريكايي در نشريه “ Breast Cancer Research “، خانمهايي كه در زمان جواني از تخم مرغ، فيبرها و چربيهاي گياهي به ميزان زياد استفاده مي كنند، كمتر به سرطان سينه مبتلا مي شوند و بر عكس مصرف بيش از اندازه كره، خطر ابتلا به اين بيماري را افزايش مي دهد.
محققان از 120 هزار خانم خواستند كه اطلاعات راجع به عادت غذايي خود در زمان مدرسه شان بدهند. در اين تحقيق مشخص شد افرادي كه در سن 12 تا 18 سالگي به ميزان بالايي تخم مرغ، روغنهاي گياهي و فيبر مصرف كرده اند، كمتر به سرطان سينه مبتلا شده اند است. همچنين محققان دريافتند كه مصرف بيش از اندازه كره احتمالاً در افزايش خطر ابتلا به اين بيماري نقش موثري دارد. براي تشخيص درستي اين موضوع، آنها ساير عوامل موثر در ابتلا به سرطان مانند وراثتي بودن آن يا هورمون درماني را مورد توجه قرار دادند.
دانشمندان حدس مي زنند كه تخم مرغ به دليل سرشار بودن از اسيد آمينه، ويتامين ها و مواد معدني از بروز سرطان سينه جلوگيري مي كند. فيبرها نيز به دليل اتصال به استروژن اثر مثبتي در اين زمينه دارند. تصور مي شود كه افزايش اين هورمون جنسي باعث پيشرفت سرطان سينه مي شود. البته محققان هنوز نتوانسته اند به اين سوال پاسخ دهند كه چرا كره مانند ديگر روغنهاي گياهي اثر مشابه ندارد. شايان ذكر است كه تاثير اين مواد در جلوگيري از بروز سرطان سينه هنوز به طور دقيق ثابت نشده و درستي آن مستلزم تحقيقات بيشتري در اين زمينه است.
منبع :iranhoo   
نویسنده : مريم ميلانی ; ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز جمعه ۸ فروردین ،۱۳۸٢