براي رفتن به دستشويي نبايد از سنين پايين آغاز شود

می گويند آموزش كودكان براي رفتن به دستشويي نبايد از سنين پايين آغاز شود!كسي كه فرزندش را قبل از 27 ماهگي روي لگن ادرار مي نشاند، به طور متوسط مي بايست يك سال ديگر فرزند خود را پوشك كند، اما والديني كه پس از 27 ماهگي كودك خود را به دستشويي رفتن عادت مي دهند، پس از 6 ماه موفق به انجام اين كار مي شوند.
به والدين بچه ها توصيه مي شود كه بچه هاي خود را در سنين پايين وادار نكنند كه به تنهايي به دستشويي بروند. كسي كه فرزندش را قبل از 27 ماهگي روي لگن ادرار مي نشاند، به طور متوسط مي بايست يك سال ديگر فرزند خود را پوشك كند، اما والديني كه پس از 27 ماهگي كودك خود را به دستشويي رفتن عادت مي دهند، پس از 6 ماه موفق به انجام اين كار مي شوند.
يكي از پزشكان اطفال و همكارانش در بيمارستان كودكان واقع در شهر فيلادلفياي آمريكا تقريباً از 400 پدر و مادر درباره تجارب آنها در رابطه با تمرين دادن كودكانشان براي رفتن به دستشويي سوال كردند. اين پزشك اظهار مي دارد: « به نظر مي رسد كه تمرين دادن زودتر از موقع بچه ها براي رفتن به دستشويي، هيچگونه مشکلي را ايجاد نمي کند. اما انجام اين امر فايده چنداني را در بر نخواهد داشت، بلكه برعكس اگر تمرين مدت زيادي طول بكشد، باعث دلسردي و يأس والدين و بچه ها مي شود. »
محققان اثبات كردند، بچه هايي كه قبل از 27 ماهگي به نشستن روي لگن ادرار عادت داده شده بودند، درست همانند همسالان خود تا قبل از 27 ماهگي و مانند همسالان خود كه پوشك داشتند، قادر به كنترل ادرار نبودند.
  
نویسنده : مريم ميلانی ; ساعت ٢:٠٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٧ اردیبهشت ،۱۳۸٢